Skip Navigation Links2015-11-26

Святкова конференція присвячені

100-річчю Загальної теорії відносності

при підтримці Київстар

 

26 листопада у Дніпропетровську відбулася конференція для старшокласників, студентів та викладачів, присвячена 100-річчю теорії відносності. Захід було організовано Дніпропетровським ліцеєм інформаційних технологій та Дніпропетровським національним університетом ім. О. Гончара за підтримки Київстар.

В ці дні весь науковий світ відзначає 100-річчя однієї з найвидатніших теорій, яка повністю змінила розуміння людства про простір та час – теорії відносності. Конференція, що відбулася у Дніпропетровську, об'єднала старшокласників, студентів та педагогів, які спеціалізуються в точних дисциплінах, зокрема у фізиці. Вони обговорювали історичні аспекти становлення цієї видатної теорії, її сьогоднішній стан, вплив на розвиток людства, перспективи розвитку, ставили питання одне одному та давали на них відповідь. В результаті отримали нові знання, новий  досвід та приємні сувеніри від організаторів заходу та партнера конференції – телеком-оператора Київстар.

Директор Дніпропетровського ліцею інформаційних технологій при ДНУ, кандидат фізико-математичних наук, доцент Григор'єв С.Б. відмітив: «Такі заходи вкрай необхідні учням, вчителям, нашій державі сьогодні. Це і знайомство з переднім краєм науки, з досягненнями вітчизняних наукових шкіл, з тим, як створити власний внесок у справжню науку, як доторкнутися до невідомого. Молоді вкрай необхідно знати, що таке справжня наука, відчути її міць та всеосяжність. Такі конференції зацікавлюють молодь та створюють основу для залучення її до природничої науки, яка є основою могутності будь-якої сучасної держави. Формат конференції об'єднав учнів, студентів, викладачів шкіл та науковців вузів і тому кожен відчув себе частиною великої справи. Одна така подія може зробити для розвитку зацікавленості молоді більше ніж роки звичайного навчання. Можливість задати запитання, отримати відповідь діючих вчених на основні питання будови світу повинно прийти в життя кожної дитини, кожного студента, кожного викладача школи».

Київстар підтримав цю подію в рамках соціально-освітньої програми «Зроби свій внесок», який реалізується компанією вже рік та є частиною глобальної ініціативи «Make Your Mark»  міжнародної групи VimpelCom. Компанія підтримує талановиту молодь, яка демонструє кращі результати в точних дисциплінах, з метою сприяння розвитку STEM-освіти в Україні. Адже за розрахунками Міністерства економічного розвитку, вже незабаром економіка України гостро потребуватиме інженерних кадрів, професіоналів у галузі фізичних, математичних і технічних наук, а також фахівців у сфері інформації та телекомунікації. Отже, сьогодні інженерно-технічна освіта потребує підтримки як з боку держави, так і бізнесу.